Twój pierwszy pistolet

Właśnie zdałeś egzamin i odliczasz czas do dnia, kiedy dostaniesz pozwolenie. Wreszcie masz już promesy i możesz udać się do sklepu po upragniony pierwszy pistolet.

Cały czas zastanawiasz się, co kupić na początek. Jeden pistolet czy kilka. Tani czy drogi. Pełnowymiarowy czy kompaktowy. „Plastikowy” czy „prawdziwy stalowy”. Bezkurkowy czy z kurkiem zewnętrznym. Z bezpiecznikiem zewnętrznym czy wyłącznie z systemem zabezpieczeń wewnętrznych. Powyższe, to zaledwie część pytań, jakie się pojawiają przy wyborze broni. Pytasz kolegów, przeglądasz fora, oglądasz i czytasz recenzje. Prawdopodobnie dalej nie jesteś zdecydowany, na co wydać swoje pieniądze i co jeszcze ważniejsze, gdzie ulokować swoje emocje.

Twój pierwszy pistolet

Rozważ na początek zakup jednego pistoletu – promesy są bezterminowe i nie uciekną. Kup podstawowy model sprawdzonej marki, np. Glock 17 gen. 5 czy CZ Shadow 1. Za niespełna 4000 PLN dostaniesz trwały i niezawodny pistolet w najpopularniejszym kalibrze. Spędzaj tak dużo czasu z bronią, ile tylko możesz – manual, trening bezstrzałowy i strzelanie. Z każdym dniem będziesz wiedział coraz więcej o swoim pistolecie i o sobie samym.

Jeżeli wybrany pistolet nie będzie tą platformą, w oparciu o którą chciałbyś budować ten TWÓJ, to nie będziesz miał problemu ze sprzedażą podstawowej wersji Glocka czy Cezety na rynku wtórnym. Wiedząc czego NIE CHCESZ i dlaczego, będziesz o wiele mądrzejszy przy wyborze kolejnego pistoletu, nawet jeżeli nie będzie to jeszcze ten TWÓJ, a jedynie kolejny etap poszukiwań.

Jeżeli natomiast zakupiony pistolet okaże się odpowiednią dla Ciebie platformą, to zarówno do Glocka jak i Cezety rynek oferuje praktycznie nieograniczone możliwości tuningu i personalizacji, a także, co ważne, taniej od innych, mniej popularnych marek.

Powyższe rozważania maja charakter ogólny i nie uwzględniają konkretnego przeznaczenia broni: rekreacja, sport (tarczówka, dynamika), obrona (noszenie, obrona domu), back up do karabinu w szeroko rozumianej „taktyce”.

Jak posługiwać się pistoletem w sposób skuteczny i profesjonalny? W odpowiedzi na te (i inne) pytania stworzyliśmy szkolenie Podstawy strzelania z pistoletu, Podstawy strzelania szybkiego z pistoletu.